Başarılı Okullar Yaratmak

Başarılı Okullar Yaratmak

Achievement First bir sözleşmeli okul yönetim organizasyonu ve bu organizasyonun denetleyicisi ve yardımcı CEO'su Doug McCurry: "Öğretmen gerçekten önemlidir ve düşük gelirli bölgelerde çocukların başarılı olmasını sağlayan mükemmel öğretmenler vardır. Bu durum bize sorunun çocuklarda olmadığını gösteriyor. Her sınıfta mükemmel bir öğretmenin bulunmasını sağlarsak, her bir sınıfında mükemmel öğretmenlerin ders verdiği okullara sahip olabiliriz." diyor ve başarılı okullar yaratmak için yaptıkları çalışmalardan bahsediyor.
qr
İNDİR:
PAYLAŞ:
  • Eğitimde ekonominin yeri ve payı mutlaka vardır kabul ediyorum. Ama bence eğitim öğretimin 3 sac ayağı vardır. Öğretmen, öğrenci ve veli. Eğer bu üçlü ortak bir program çerçevesinde ve öğrenci ilgi ve yeteneğine göre hareket ediyorsa başarı zaten gelecektir.
  • Videonun alt yazı çevirisi çok kötü ve geçişler çok hızlı olmakla birlikte bu projede ilgimi çeken "ÇOCUKLARIN OKULDA MUTLU OLMALARI" ve bu mutluluğun zor derslerdeki başarı seviyelerini bile arttırabilmesi. Çok detay verilmemiş ama bunu yaparken öğrenci davranışlarını son derece iyi bir şekilde analiz eden öğretmen kadroları mevcut. Ayrıca ders anlatılırken kapının açık olması veya kapalı olması durumu ile ilgili yorum da ilgi çekici. Eleştirilmekten korkmayan ve güven aşılayan bir tutum sergiliyor öğretmenler. Diğer öğretmenlerle işbirliği ve paylaşım yapıldığında öğrencilerin bundan ne kadar olumlu etkilendiğini gözlemlemişler. Mükemmel öğretmenlerin varlığında çocukların hızlı bir şekilde başarıyı yakaladıkları gözlemlenmiş. çocuklar ne kadar yetersiz imkanlara veya eğitimsiz ailelere sahip olsa da iyi bir öğretmen hayat değiştirir. Bu noktada benim de çok önemsediğim ÖĞRETMEN EĞİTİMİNİN KALİTELİ HALE GETİRİLMESİ VE SORUMLULUK SAHİBİ İNSANLARIN BU İŞİ YAPMASI GEREKTİĞİ.
  • İnsanı etkiliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.