Ken Robinson: "Eğitimin ölüm vadisinden nasıl kurtulunur?"

Ken Robinson: "Eğitimin ölüm vadisinden nasıl kurtulunur?"

Ted.com'da yer alan konuşmasında; "...Dünyadaki hiç bir sistem veya ülkedeki hiçbir okul öğretmenlerinden daha iyi olamaz. Öğretmenler okullarının başarısının can damarıdır. Ama öğretmenlik yaratıcılık gerektiren bir meslektir. ... " diyen Ken Robinson insan zihninin gelişmesi için 3 ilkeden bahsediyor. Günümüz eğitim sisteminin bu ilkelere destek olmaktan çok uzak olduğunu belirtiyor. Eğitimin ölüm vadisinden nasıl çıkılacağını ve çocuklarımızı nasıl yetiştirmemiz gerektiği, onlara nasıl bir ortam sunmamız gerektiğinden bahsediyor.
qr
İNDİR:
PAYLAŞ:
  • eğitim üzerine yuksek lisans yapmış biri olarak videoda anlatılanları çok beğendim. yuksek lısans sırasında öğrendiklerimi bildiklerimi ve yeni bakış açımı sadece bir branş arkadaşım ile paylaşabildim ve kendi okulumuzda fen derslerinde harika şeyler yapıyoruz. öğrencilerimiz fen e ve bilime ilgi duyuyor keşke bunu daha fazla insanla paylaşma imkanım olsaydı...
  • Eğitim benzerliklere değil farklılıklara dayanır. Güzel bir motto ama bizim müfredat programlarına, kalıplaşmış ders kitaplarına, ölçme ve değerlendirme sistemine, tek sınav anlayışına göre değil.
  • Yayına altyazı gömmek isteyen meslektaşlarım, önce vvt dosyasını (yukarıdaki altyazı dosyasının ne yazık ki uzantısı yok ama o bir vvt dosyası) srt dosyasına çevirmeli (google'a "vvt to srt" yazarsanız dönüştürücü siteler çıkar) sonra da "video converter studio" gibi bir program aracılığı ile alt yazıları videolara eklemeli. Hali hazırda internet bağlantınız yoksa ve media player'dan başka bir oynatıcı kurulu değilse (VLC kurulamıyorsa) bu yolla yayınları izleyebilirsiniz.
  • Güzel bir ted videosu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.