DÖNÜŞÜM GEOMETRİSİNDE KULLANILABİLECEK BİR MATERYAL

DÖNÜŞÜM GEOMETRİSİNDE KULLANILABİLECEK BİR MATERYAL

7. ve 8. sınıflarda dönüşüm geometrisi konusunda kullanılabilecek bir materyal, sadece kağıt ve makas kullanılarak öğrencilere grup etkinliği şeklinde uygulatılabilir. Bu hareketleri gözlemleyerek yapacakları için daha kalıcı olacağına inanıyorum.
qr
İNDİR: Videoyu İndir
  • Ben bu yaptığınızın benzerini kullanıyorum.Reklamcı-grafikçilere köpük benzeri bir materyal üzerine koordinat sistemi bastırtarak üzerine laminasyon denilen bir işlem yaptırdım. (arkasına da magnet yapıştırdım akıllı tahta üzerinde kullanabilmek için, yalnız uhu benzeri yapıştırıcı eritebiliyor materyali, çift taraflı bantı tercih edin.)böylece materyalin üzerine tahta kalemi ile yazıp silinebilir hale geldi. orijine de asetat kağıdınının bir köşesini bir raptiye ve patafix kullanarak sabitledim, döndürüp gösterdim. çok kullanışlı oluyor, tavsiye ederim. (materyal 30 tl tuttu)
  • Ben bu materyali tüm ögrencilerin yaparak yaşayarak ögrenmelerini sağlamak için tasarladım. 60 fotokopi yeterli . Benim sizin bahsettiğiniz çalışmanın daha detaylısını bu benim eserim projesi için yapmıştım. Ve bölge sergisinde sergilemeştim. Onun videosunuda eklerim. Teşekkürler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.