Okuyun Dünyanız Zenginleşsin (Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası)

Okuyun Dünyanız Zenginleşsin (Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası)

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı, 22 - 28 Nisan Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası için kitap okuma kültürünü geliştirmek ve kütüphanelerden faydalanma oranını arttırmak amacıyla hazırlanan kamu spotu çalışması yaptırılmıştır. Kamuoyunda oldukça beğenilen kamu spotu, izlenme rekorları kırmaktadır. Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen kamu spotunda, farklı yaş gruplarından seçilen bireylerin çeşitli mekanlardaki kitap okuma anına vurgu yapılmıştır. Kitaplarını okuyan kişiler “Okuduğumuz her kitap bizi başka dünyalara taşır” sloganı çerçevesinde başka dünyaların keşfedilebileceğini hikaye etmektedir. Kamu spotunda “Okuyun dünyanız zenginleşsin” üst teması çerçevesinde “Okuduğumuz her kitap bizi başka dünyalara taşır” alt teması mesaj olarak verilmektedir. Kitaplar vasıtasıyla insanların gerçek dünyadan daha zengin olan hayal dünyasına geçiş yapabilecekleri güçlü bir mesaj olarak vurgulanmaktadır. Kamu spotunda, kitapların insanları hayal dünyasının uçsuz bucaksız güzelliklerine sürüklediği ifade edilmektedir. Afişler: http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=10201
qr
İNDİR:
PAYLAŞ:
  • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığını kültüre ve kitaba yaptığı yatırımdan dolayı tebrik ediyorum. Şu ana yapılan bütün kamu spotları içerisinde en canlı, en renkli, en estetik ve pozitif vurgular yapan tek filmin izlemiş olduğum bu kamu spotu olduğunu belirtmek isterim. Kitaba verilen önem bütün alardan daha önemlidir. Çalışmayı yapan kuruma ve çalışanlarına teşekkür ederim.
  • çok güzel söylemiş
  • Böyle video ve kamu spotlarının yaygınlaşması öğrenci ve veli acısından cok yararlı olacaktır belki öğrencilerin teknolojiyi aynı zamanda gereksiz faaliyetler dışına kaydırarak bu tarz teknolojik uygulamaları kullanarak aynı zamanda teknolojiyi kendi kişisel gelişimi acısından yararına kullanmasına neden olacaktır iyi calışmalar gerekirse bizlerinde katkısı istenebilir calışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
  • çok güzel söylemiş

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.