Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz- Bestami Yazgan

Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz- Bestami Yazgan

Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz- Bestami Yazgan
qr
İNDİR:
PAYLAŞ:
  • Çizgi Ötesi Öğretmen için tam isabet. Bizlere güzel örnek, öğrencilerimize ise ışık oluyorsunuz. Teşekkür ederiz. Minnettarız...
  • Bestami YAZGAN hocamızı anlatmak için 15 dk yeterli olmasa da en iyi şeklide özetlemeye çalışmışlar. Tebrik ederim, oldukça başarılı, emeği geçenlerin eline sağlık. YEĞİTEK tarafından yapılan bu çalışmanın yanında şairimizin sanat anlayışı, hayatı, öğretmenliği gibi konuların ayrıntılı ele alınıp ayrı bir belgesel yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • YEĞİTEK tarafından düşünülüp yapılan bu video gerçekten takdire şayandır. Hocamız ve üstadımızı şahsen ve eserleriyle tanımak onu örnek almak bizler için en büyük kazanımdır. İnşallah YEĞİTEK'de de bir gün hocamızı konuk olarak ağırlarsınız. Bu güzel ve özgün çalışmanın diğer yaşayan örnek eğitimci-yazar ve şairlerle devamını getirmeniz yeni yetişecek nesillere örnek teşkil eder. Bu manada bu çalışmada emeği geçen bütün arkadaşları can-ı gönülden kutlar, Rabbimden milli ve manevi değerlerinin sanatla meczedilemsi konusundaki aşk ve şevklerinin devamını niyaz ederim.
  • Bestami Yazgan hocamız yerinde bir seçim olmuş "Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz" için. Bugün bizim aradığımız ideal öğretmenlik, onun gönülden yaptığı öğretmenlik. Hocamın öğretmenliği sadece okulundaki öğrencilerine değil, kendisinden bir şey öğrenmek isteyen herkese olmuştur. Zaten lisan-ı halle çevresindeki birçok kişiye güzel söz söylemeyi, erdemli olmayı, dostça davranmayı... hasılı güzel insan olmayı telkin etmiştir. Bestami Yazgan yaptığını söylemiş ve söylediğini de yapmıştır; sözündeki samimiyet, hal ve tavırlarındaki muhabbet bundandır. Bu ideal öğretmen tipi, bütün eğitim neferi öğretmenler için çok kıymetli bir örnektir. Hocamız için yapılan bu çalışmadan dolayı emeği geçenlere, YEĞİTEK'e ve bakanlığımıza gönül teşekkürler...
  • öğretmenler mum gibidir... gerçekten
  • Öğretmenimizin öğrencilerini kıskandım doğrusu.
  • Sevgili hocam sizi anlatan vidyoyu izleyince duygularımı mektup yazarak anlatmak istedim. Beni belki hatırlamazsınız.Aradan 36 yıl geçti .Ben Beyhan Aslan .Şimdiki soyadım Bütün.Ben Çarşamba Nene Hatun Anaokulunda meslekte 34.yılımı çalışıyorum.Siz Rahime Hatun Kız Meslek Lisesinde dersimize girmiştiniz. Allah sizden razı olsun.
  • Helal olsun. Mükemmel öğretmenimiz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.