Yarışma Sonuçları

2017

Yarışmalar Sonuçlandı

“Çocuk ve Oyun “konulu EBA Kadraj 3. Fotoğraf, “Mülteciler ve Kardeşlik” konulu EBA Çizgi 2.Karikatür ve “15 Temmuz ve Şehitler” konulu EBA Resim yarışmaları sonuçlandı.

EBA KADRAj 3. FOTOĞRAF YARIŞMASI “Çocuk ve Oyun”


Fotoğraf sanatçıları; Harun TAN, İzzet KERIBAR, Kamil FIRAT, Reha BİLİR VE EBA temsilcisi İhsan AKŞEHİRLİ’den oluşan seçici kurul, Öğretmen ve Öğrenci Kategorilerinde aşağıdaki eser sahiplerini ödüle değer bulmuştur.

Öğretmen Kategorisi
# Adı Soyadı Okulu
1 MEHMET BEDİR Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi, Melikgazi KAYSERİ
2 TUĞBA YÜKSEL Vakıf Ortaokulu, Siverek, ŞANLIURFA
3 YUSUF KAYA Değirmendere Hacı Halit Erkut Anadolu Lisesi, Gölcük KOCAELİ
Özel Ödül SİNAN KILIÇ Tahir Merzeci Ortaokulu. Yeşlyurt İZMİR

Öğrenci Kategorisi
1 ZEYNEP BERRA KORKUT Vali Mustafa Büyük Kız Anadoİmam Hatip Lisesi Adapazarı/Sakarya
2 ENES BALÇİÇEK Biltek Koleji, ANKARA
3 UMUT AKYAZI Akyazı Burhan Felek Anadolu Lisesi Ümraniye İSTANBUL
Özel Ödül AYHAN GÜZEL Gencek Şehit Orhan Parlakkaya Ortaokulu, KONYA

Öğretmen ve Öğrenci kategorisinde sergilenmeye değer görülen diğer eserler için tıklayınız

EBA ÇİZGİ. 2. KARİKATÜR YARIŞMASI “Mülteciler ve Kardeşlik”


Karikatür sanatçıları; Sadık PALA, Aşkın AYRANCIOĞLU, Emre YILMAZ, İsmail SERT ve Eray ÖZBEK ‘ten oluşan seçici kurul, Öğretmen ve Öğrenci Kategorilerinde aşağıdaki eser sahiplerini ödüle değer bulmuştur.

Öğretmen Kategorisi
1 EMRE ŞİMŞEK İBB Mimar Turgut Cansever Ortaokulu Büyükçekmece, İSTANBUL
2 GÜLCAN ÇİLİNGİROĞLU AKSAKAL Plevne Ortaokul, Altıeylül, BALIKESİR
3 MUSTAFA YILDIZ Turuncu Koleji, İZMİR
Özel Ödül HASAN CEYLAN Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası Güzel Sanatlar Lisesi, ANTALYA

Öğrenci Kategorisi
1 DEVRAN AHMET TUNCER Çapa Oğuzkaan Koleji Fatih İSTANBUL
2 EDA ZEHRA CİN BTSO Kamil Tolon Bilim Ve Sanat Merkezi Osmangazi, BURSA
3 SENA AĞAOĞLU Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Karesi, BALIKESİR
Özel Ödül SUDENAZ BAĞCI İzzet Öksüzkaya Ortaokulu, Melikgazi KAYSERİ

Öğretmen ve Öğrenci kategorisinde sergilenmeye değer görülen diğer eserler için tıklayınız

EBA RESİM YARIŞMASI “15 Temmuz ve Şehitler”


Resim Sanatçıları; Vedat CAN, İhsan ÇAKICI, Yusuf DEMİRTAŞ, Hasan PEKMEZCİ ve EBA temsilcisi İhsan AKŞEHİRLİ’den oluşan seçici kurul, Öğretmen ve Öğrenci Kategorilerinde aşağıdaki eser sahiplerini ödüle değer bulmuştur.

Öğretmen Kategorisi
1 ÖNDER ÖNERBAY Mustafa Erçetin Ortaokulu, BALIKESİR
2 MEHMET KAYA Çankaya Hürriyet Anadolu Lisesi, ANKARA
3 FATİH UĞURLU Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi, KONYA
Özel Ödül Seydi SALANTUR Ankara Fen Lisesi ANKARA

Öğrenci Kategorisi
1 BATUHAN ÇETİN Ziraat Bankası G.S.L Karesi, Karesi BALIKESİR
2 GİZEM MUCAN Çine 70.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AYDIN
3 MEHMET BOZKURT Kahta GAP Anadolu Lisesi Kahta ADIYAMAN
Özel Ödül IRMAK ÜNAL Kasım Sacide Ener Ortaokulu Seyhan ADANA

Öğretmen ve Öğrenci Kategorisinde sergilenmeye değer görülen diğer eserler için tıklayınız