YEĞİTEK Geleceğin Eğitimine Katkı ödüllerini verecek

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bu yıl ilk kez “Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri”ni verecek.

ANKARA-MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bu yıl ilk kez “Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri”ni verecek. “Eğitimde Teknoloji Kullanımında İyi Örnekler Yarışması” sonucunda verilecek bu ödüller, 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacak olan Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde sahiplerini bulacak. Öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak olan yarışmanın başvuruları, 22 Ekim 2017’de sona erecek.
Yarışmada öğretmen kategorisi, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmî ve özel okul öğretmenlerini ve Türkiye’deki tüm üniversite akademisyenlerini kapsarken öğrenci kategorisi, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmî ve özel okullarda okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerini kapsıyor.

“Eğitim Teknolojileri Zirvesi”nde bir ilk…

“Eğitimde Teknoloji Kullanımında İyi Örnekler Yarışması” yeni fikirler oluşturma ve bunları paylaşma; birlikte üretme, bilginin yaşama ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunma; öğretmen, öğrenci ve akademisyenlere ait projeleri ortak bir platformda buluşturma; FATİH Projesi, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne olan ilgiyi arttırma amaçlarını taşıyor.
Her katılımcı (öğretmen, öğrenci) en fazla bir proje ile yarışmaya katılabilecekken yarışmaya sadece 2017 yılı içerisinde hazırlanmış ve uygulanmış proje veya çalışmalarla başvurulabilecek. Yarışmacılar; proje veya çalışmalarını video, görsel ve bir raporla sunacak. Yarışma hakkındaki genel ve teknik şartlar ile yarışma takvimini http://fatihprojesietz.meb.gov.tr/gek/ adresinden öğrenmek mümkün.
Yarışmada “Seçici Kurul Özel Ödülü” ile “Halk Oylaması Ödülü” öğretmen ve öğrenci kategorilerinde verilecek. Seçici Kurulun, gönderilen proje veya çalışmaların arasından başarılı bulduğu 20 öğretmen ve 20 öğrencinin proje ve çalışmaları http://fatihprojesietz.meb.gov.tr/ adresinden halk oylamasına sunularak birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek.
Başvurular 22 Ekim 2017 tarihine kadar http://fatihprojesietz.meb.gov.tr/gek/ adresinde yarışma ile ilgili açılan sayfadan yapılacak.
KANALI: Duyuru
  • Dinleyici olarak katılmak için nereden kayıt oluyoruz? Göremedim
  • Yarışmaya 2 öğretmen takım halinde başvuru yapabilir mi?
  • Emeği geçenleri kutlarım.Katılımcılara başarılar dilerim.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.