Kodlama Etkinliği

  • kişi

TRABZON-Kanuni Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus+ ’’ Selfy-Smart Education Lets Freedom to Youngs’’ KA101 ve eTwinning ‘Ne kadar Bağımlıyım? Ne Yapabilirim?’’ projeleri kapsamında yürütülmekte olan Akıllı telefon Bağımlılığına farkındalık uyandırmak ve öğrencilerde ve çocuklarda var olan teknoloji tutkularını avantaja çevirip Akıllı Telefon kullanımına ikame edecek eğitimde kullanılabilecek yeni ve etkili teknolojik uygulamaları kullanmaya teşvik etme kapsamında 4 Aralık 2018 tarihinde Kod Saati (Hour of Code)etkinliklerine katıldılar.

Trabzon-Kanuni Anadolu Lisesi 11-B ve 11-E sınıfı öğrencileri, Erasmus ’’ Selfy-Smart Education Lets Freedom to Youngs’’ KA101 ve eTwinning ‘Ne kadar Bağımlıyım? Ne Yapabilirim?’’ projeleri kapsamında İngilizce Öğretnemleri Yıldız Kara rehberliğinde Kod Saati etkinliklerine katıldılar.Yıldız Kara;’’ Erasmus ve eTwinning projelerimiz ile amacımız Akıllı Telefon Bağımlılığına dikkat çekerek çocuklarımızın ve gençlerimizin teknoloji tutkularını avantaja çevirip telefon kullanımlarına ikame edecek çalışmalar planlamaktır. Kodlama saati etkinliklerine katılarak öğrencilerimizin 21.yy becerileriyle tanışmalarına , Kodlamaya ilk adımlarını atmalarına ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine katkı sunmayı hedefledik’‘dedi.
Kod yazmanın yaratıcı düşünmeyi ve girişimciliği teşvik ettiğine inanan global Code.org girişimi tarafından organize edilen , tüm dünyada herkesi kod yazmaya teşvik eden ve cesaretlendiren çeşitli etkinliklerden bir tanesi olan Hour of Code kampanyası dahilinde 3-9 Aralık Bilgisayar Bilimleri Haftasında ‘’Flappy Kod’’ ve ‘’Minecraft’’ derslerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldılar.
KANALI: Bilim/Teknoloji
PAYLAŞ: