Öğrencilerin aralık ayı STEM etkinlikleri

  • kişi

Namık Kemal İlkokulu öğrencileri aralık ayı boyunca Stem Kulübünden Stem Festivaline eTwinning projesi kapsamında ' Evdeki Kaynakların Verimli Bir Şekilde Kullanımı' kazanımı konusunda etkinlikler düzenlediler.

GİRESUN - Merkez Namık Kemal İlkokulu öğrencileri aralık ayı boyunca Stem Kulübünden Stem Festivaline eTwinning projesi kapsamında ' Evdeki Kaynakların Verimli Bir Şekilde Kullanımı' kazanımı konusunda etkinlikler düzenlediler.
Öğrenciler , öğretmenleri Fatma KARABIÇAK tarafından hazırlanan STEM ders planı doğrultusunda yaptıkları etkinliklerle enerji kaynaklarının verimli kullanımıyla ilgili önce ailelerini ve yakın çevresini bilinçlendirmek için kendi oluşturdukları sloganların yazılı olduğu poster hazırlayıp dağıttılar. Enerji kaynaklarının neler olduğunu belirleyip wordard web2.0 aracı ile kelime bulutları oluşturdular. Evlerine gelen faturaları inceleyip bu faturaları azaltmak için alınması gereken önlemleri evlerinde ve okullarında uygulamaya başladılar. Bu etkinlikler sayesinde bilinçli tüketici olmayla ilgili birçok deneyim kazandılar.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: