Ödevim çok değerli eTwinning projesi

  • kişi

Ayşe Kemal İnanç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okulumuz İngilizce öğretmeni Şenay Tufan İlhan koordinatörlüğünde yürütülen uluslararası ödevim çok değerli (my homework is so precious) projesi kapsamında diğer proje ortağı okullardaki öğrencilerle ödev ve çalışmalarını günlük olarak paylaşmaya başladı.

KONYA-Selçuklu Ayşe Kemal İnanç İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ödevlerin daha eğlenceli ve motive edici bir şeklide sunulmasını amaçlayan "Ödevim Çok Değerli" eTwinning projesi kapsamında ilk çalışmalarına başlamıştır. Farklı illerden ve ülkelerden 22 öğretmen ve 26 öğrencinin yer aldığı proje, uluslararası bir proje olup, ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki ödev verme yöntemlerini ve örneklerini inceleyerek, ödevlerin öğrenciyi okuldan ve eğitimden soğutmadan verilmesi ve motive edici hale getirilmesi için çalışmaktadır. Yaratıcı ödev nasıl verilmeli, klasik ödevlere nasıl alternatif oluşturulur, veliler ödeve nasıl dahil edilir gibi soruların cevaplanması da önceliklerimiz arasındadır.

Ayrıca projemiz kapsamında projenin uygulandığı ve dışarıdan desteklendiği okullarda haftada bir gün ödevsiz gün uygulamasına geçilmiştir.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: