Adalet kavramını yerinde öğreniyor

  • kişi

Sinop Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Boyabat Adliyesi'ne ziyarette bulundu. Adalet kavramını yerinde öğrenmek ve meslek tanıtımı çerçevesinde yapılan ziyaretten öğrenciler de son derece memnun oldular.

SİNOP-Boyabat Değerler Kulübü aralık ayı faaliyeti ´´adalet´´ kavramı ve meslek tanıtımı kapsamında rehber öğretmenimiz Fatma Çulha, Müdür Yardımcımız Murat Esen ve İngilizce öğretmenimiz Hande Sezgin danışmanlığında öğrencilerimizle birlikte Boyabat Adliyesi'ne ziyaret gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi teşvik etmesi amacıyla en çok mavi kart toplayan ve ileride hukuk isteyen öğrencilerimiz bu ziyarette yer aldılar.

Ziyaret kapsamında öğrencilerimiz Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Sezgin´i ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz hakimlik ve savcılık mesleğiyle ilgili merak ettikleri soruları sordular. ´´Adalet´´ kavramı üzerine sohbet gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz ayrıca adliye binasında baro odalarını, duruşma salonlarını gezerek ortam hakkında bilgi edindiler. Cübbe giyerek de meslek deneyimini edinmiş oldular.

Bu ziyarette emeği geçen öğretmenlerimize ve bizleri ağırlayan Cumhuriyet Başsavcımıza, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanımıza, adliye çalışanlarına teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: