Fatsa' da Prof. Dr. Mustafa İnan ve Prof. Dr. Fuat Sezgin paneli düzenlendi

  • kişi

Ordu'da Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında uygulamaya konulan "Medeniyetimizin Tasavvurunda, Geçmişin İzleri Geleceği İnşaa Ediyor” projesi kapsamında, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından 25-26 aralık 2018 tarihlerinde Prof. Dr. Mustafa İnan ve Prof. Dr. Fuat Sezgin paneli düzenlenmiştir.

ORDU- Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında uygulamaya konulan "Medeniyetimizin Tasavvurunda, Geçmişin İzleri Geleceği İnşaa Ediyor” projesi kapsamında, ilçemizde faaliyet gösteren ortaokul ve liselerde, öğrenci ve öğretmenler arasında okuma grupları oluşturulmuştur. Projeye toplam on beş (15) okul ve iki yüz otuz üç (233) öğrenci katılmıştır. Oluşturulan okuma gruplarına yönelik olarak medeniyetimizin yeniden inşaa ve ihyasında büyük rol almış önemli tarihi şahsiyetler ve bilim adamlarımıza ait toplam on dört (14) kitap belirlenmiştir. Ortaokul ve lise öğrencilerinin seviyelerine uygun belirlenen bu kitaplar, belirli bir plan dâhilinde okunmaya başlanmış olup, ilk okunan kitaplarla ilgili paneller 25-26 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenmiştir.
Her ay okunan kitaplar ve medeniyetimizde önemli yer edinmiş bilim insanlarıyla ilgili paneller düzenlenmeye devam edecektir.
KANALI: Kültür/Sanat
PAYLAŞ: