Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Birinci

  • kişi

Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kızlar Ankara İl Finalinde birinci olduk.25 Aralık 2018'de okulumuzda gerçekleşti.

ANKARA-Sincan Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün düzenlediği Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kızlar İl Finali Koordinatör okul olarak 18 okulu misafir ettik. Yarışma 25 Aralık 2018 de okulumuzda gerçekleşti. Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Adem Solmaz ve Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Hilmi Karabacak’ın selamlama konuşmalarından sonra yarışma başladı.

18 okulun 18 yarışmacı öğrencisi de başarılı bir şekilde kabiliyetlerini sergilediler. Aralarda okulumuzun ilahi grubu ilahilerini dinledik. Hem yarışmacılarımızın hem de juri üyelerinin dinlenmesi için namaz molası ve arkasından okulumuzun ve Sincan Belediyesinin katkıları ile hazırlanan yemek ikramımızı taktim ettik.

Yemek ve çay aramızdan sonra yarışmamıza kaldığımız yerden devam edilerek yarışmayı sonlandırdık.

Yarışma sonunda Okulumuz Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1., Keçiören Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İHL 2., Hasanoğlan Anadolu İHL 3. oldu. Okul müdürümüz ve müdür yardımcılarımız dereceye giren öğrencilerime okulumuz tarafından hazırlanan 1. ye çeyrek altın 2. ve 3.ye gram altın hediyelerini takdim ettiler.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ayrıca Sincan Belediyesi tarafından Flash Bellek, Sincan Müftülüğü tarafından kitap seti, Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından baş örtüsü gibi hediyeler verildi.

Bu güzel organizasyonda emeği geçen başta Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sincan Müftülüğüne, Sincan Belediyesine, Okul İdarecilerimize, görevli öğretmenlerimize, özellikle görev alan okulumuz öğrencilerine, okul personelimize ve okul aile birliğimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
KANALI: Duyuru
PAYLAŞ: