Şehit Emre Karaaslan MTAL ‘’Biz Buna Değeriz’’ e-Twinning projesi

  • kişi

Bursa/Kestel Şehit Emre Karaaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucu ortağı olduğu e-twinning projesi ‘’We’re Worth It– Biz Buna Değeriz’’ tüm hızıyla çalışmalara devam ediyor.

BURSA-Kestel Şehit Emre Karaaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi biyoloji öğretmeni Eda ACAR rehberliğinde 10.sınıf öğrencileriyle yürütülen We're worth it! (Biz Buna Değeriz) e-Twinning projesi Türkiye ve yurtdışından toplam 28 ortak ile çalışmalarına devam ediyor. Değerler eğitimini konu alan projede Ekim 2018 – Şubat 2019 ayları arasında faaliyetler gerçekleştirilmekte olup Aralık ayı değeri ‘’Doğa ve Hayvan Sevgisi’’ olmuştur. Bu değer kapsamında öğrenciler Web 2.0 araçları (canva, postermywall, voki) ile afişler hazırlamış, hayvanları seslendirerek onların sorunlarını dile getirmişlerdir. Öğrenciler aileleri ile birlikte barınaklar yapmış ve mama kampanyası düzenlemişlerdir. 27.12.2018 tarihinde topladıkları bağışlarla aldıkları mamaları ve barınakları çevreye yerleştirmişlerdir. Veliler de öğrenciler ile birlikte çalışarak projeye destek olmuşlardır.
Projenin amacı, öğrencilere hayata başkalarının gözünden bakabilme becerisi kazandırmak, öğrencilerin sanata olan ilgilerini artırarak yaşadıkları ülkeyi sevdirmek ve sahip çıkmaları konusunda özendirmek, yaşadıkları çevreyi ve canlıları korumanın önemini kavratmaktır. Bu amaçla elde ettikleri sonuçları web 2.0 araçlarıyla sunmaları ve böylece farklı kültürlerdeki öğrencilerin sahip olmasını beklediğimiz ortak değerler çevresinde toplanabilmeleri sağlanacaktır.
Projemiz için heyecanla çalışıyor ve bu çalışmaları e-twinning portalında paylaşıyoruz.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: