Healthy ve Happy adlı maskotlar Dalaman’ın sağlık sorunlarını öğreniyor

  • kişi

Dalaman Cumhuriyet İlkokulu 2/E sınıfı öğrencileri "Healthy Life Happy Smilies Uluslararası eTwinning Projesi"nin maskotlarını şehirlerinde ağırladılar. Projeye katılan tüm şehirleri gezen maskotlar 18 Şubat 2019 Pazartesi günü kargo ile gelerek iki gün şehirlerinde kalarak, hem proje çalışmaları hatırlatıldı hem de Dalaman Devlet Hastanesine gidilerek bölgedeki sağlık sorunları öğretildi.

MUĞLA-Dalaman Cumhuriyet İlkokulu 2/E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Meryem Tanrıöver rehberliğinde Dalaman Devlet Hastanesine giderek, hastane başhekimi Uzm. Dr. Şerife Feyza Polat ve Uz. Dr. Güliz Dostagiden ile Dalaman’da en çok yaşanan sağlık sorunlarını sordular. Hastanenin hem çocuk hem de diğer polikliniklerine en çok alerjik hastalıklar geldiğini öğrendiler. Alerji çeşitleri hakkında yaşlarına uygun olarak bilgiler aldılar. Hastaneye giriş ve çıkışları personel tarafından mutluluk ve merakla karşılandı.
Veda ederken proje için yapılan kitap ayraçlarını doktorlara ve personele hediye eden sınıf öğretmeni Meryem Tanrıöver ve öğrencileri her şey için teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: