Kodlamaya devam ediyoruz

  • kişi

Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak eTwinning kapsamında öğretmenleri rehberliğinde öğrenciler proje kapsamında kodlama çalışmaları yapmaya devam ediyor. Öğrencilere deneyerek kod oluşturmak daha keyif verdi.

BALIKESİR-Bandırma Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak 10.02.2019 itibariyle "Learn with Robotic Coding" eTwinning proje çalışmalarına ortak olmuştuk. Okul Müdürü Mehmet BULUT ve Okul Aile Birliği' nin de tam desteklediği projede yer alan etkinlikleri yapmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizden Emrah Körpeoğlu, Arzu Körpeoğlu, Arzu Şimşek, Esin Ören Düzer ve Emin Çığ proje kapsamında okulumuz 5. sınıf öğrencileri ile arduino setleri kullanarak robotik kodlama çalışmalarına devam ediyorlar. Öğrencilerimiz 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasındaki etkinliklerle açık kaynaklı kodlama programlarıyla kodlama, led yakma, led küp gibi etkinliklerin nasıl yapıldığını öğrendiler. Öğrencilerimiz hem ilgileri doğrultusunda etkinlikler yaptılar hem de becerilerini geliştirip, hayal güçlerini kullanarak tasarımlar yaptılar. Etkinlikler sırasında öğrencilerin ilgi ve dikkatlerini daha yoğundu. Öğrencilerimiz evde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyuz.
Proje kapsamında düzenlenecek etkinlikler, okulda oluşturulacak eTwinning panosunda sergilenecektir. Aynı zamanda okul sitesinde de etkinliklerimiz yayınlanacaktır.
KANALI: Kodlama
PAYLAŞ: