Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Fatsa Matematik Müzesi' ni ziyaret etti

  • kişi

Karadenizin ilk Türkiye' nin ikinci matematik müzesi olan Fatsa Matematik Müzesi ve Bilim Evi Milli Eğitim Bakanımız tarafından ziyaret edildi.

ORDU-Fatsa Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ilimizdeki programına, Vali Seddar YAVUZ, Fatsa Kaymakamımız Mehmet YAPICI, Temel Eğitim Genel Müdürümüz Cem GENÇOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı danışmanı Okan ÇOBAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğrenciler ve beraberindeki protokol mensupları ile birlikte Fatsa ilçesinde Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu bünyesinde oluşturulan ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’ni ziyaret ederek başladı. ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’nde bulunan Matematik Atölyesi, Kodlama Atölyesi ve Zekâ Oyunları Atölyesi’ni gezen Bakan Selçuk, burada öğrencilerin aldığı eğitim ve yaptıkları faaliyetleri yerinde inceledi.

Ordu´da eğitimin kalitesi hususunda alınan mesafeleri görme fırsatı bulduklarını aktaran Selçuk, şunları kaydetti: "Burada Matematik Müzesini gezdik ve Türkiye´de sayıları birkaç tane olan bu müzelerden bir tanesinin Ordu´da bulunuyor olması Türk eğitim sistemi açısından oldukça değerli. Bu arada Bilim Sanat Merkezimizi de ziyaret ettik." Öğrencilerin matematiğe ilgisini artırmak, matematik korkularına yardımcı olmak, matematiği soyut olmaktan çıkarıp, somut hale getirmek amacıyla oluşturulan ‘Matematik Müzesi’ni ziyaretinin ardından Fatsa Bilim ve Sanat Merkezine geçen Bakan Selçuk, burada da verilen eğitim faaliyetleri hakkında öğretmen ve öğrencilerden detaylı bilgi aldı.
KANALI: Bilim/Teknoloji
PAYLAŞ: