Masal battaniyemizin parçaları hoşgörü kenti Konya'da buluşuyor

  • kişi

81 İl 81 masal 1 battaniye eTwinning projesinde 81 ilden derlenen masalların sevgiyle emek emek işlenen parçaları Konya'da buluşmaya başladı.

KONYA-Meram 24 Kasım İlkokulu ve Karatay Halil Bahçeci İlkokulu kuruculuğunda yürütülen 81 il 81 masal 1 battaniye eTwinning projesi kapsamında yurt içi ve yurt dışından ortak öğretmenlerimiz, öğrencilerinin yüreklerine dokunmuş, el emeği göz nuru kumaş parçalarını göndermeye başladılar.
Proje kurucuları Dilek Dinçer ve Nuray Soyer'e ulaştırılan parçalar birleştirilecek ve bir masal battaniyesi elde edilecek bu battaniye ile ayrıca bir masal kitabı da yayınlanacak. Öğrencilerimize yaşadıkları çevreyi, kültürü tanıtmayı amaçlayan projede keyifli çalışmalar da ayrıca göze çarpıyor.
Yalova Milli Eğitim Müdürünün, ortak okulumuza masal ziyaretinin ardından, Yozgat ve Izmir illerimizde de benzer çalışmalara imza atıldı. Bu güzel projede yer alan tüm masal sever öğretmenlerimizle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Projeye emek veren, sevgi ile yöresini tanıtmayı amaçlayan, ülke kültürümüze katkı sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.
KANALI: Duyuru
PAYLAŞ: