"From Little Hearts To Innocent Paws" eTwinning projesi artırılmış gerçeklik etkinliği

  • kişi

eTwinning projemiz "From Little Hearts To Innocent Paws" kapsamında Quiver artırılmış gerçeklik uygulamasıyla öğrencilerimiz 3 boyut kavramını öğrendiler. Projemizde farklı web2.0 araçlarına ve uygulamalara yer vererek öğrencilerimiz teknolojiyle iç içe eğlenerek öğreniyorlar.

İZMİR-Foça
Gerenköy İlkokulu öğrencileri, etwinning projemiz "From Little Hearts To Innocent Paws (Minik Kalplerden Masum Patilere)" kapsamında Quiver artırılmış gerçeklik uygulamasıyla farklı hayvan figürlerinin 3 boyutlu halini incelediler. 14/02/2019 tarihinde İngilizce dersinde gerçekleştirilen etkinliği öğrencilerimiz eğlenerek tamamladı. 2 boyut ve 3 boyut kavramlarının farkını öğrenmek amacıyla yapılan bu etkinlik sırasında öğrenciler İngilizce becerilerini de geliştirdiler.
Projemizin amacı öğrencilerimizde hayvan sevgisi, merhamet duygusu ve hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturmak olduğu için Quiver artırılmış gerçeklik etkinliğimizde hayvan figürleri kullanıldı. Öğrenciler ilk olarak üzerinde QR kod olan sayfadaki hayvan figürlerini boyadılar, daha sonra QR kodu okutarak boyadıkları hayvan figürünün 3 boyut kazanmasını ve hareket etmesini sağladılar. Öğrencilerimiz için öğretici, eğlenceli, şaşırtıcı ve teknolojiyle iç içe bir etkinlik oldu.
Kurucusu İzmir Karabağlar Uluğbey İlkokulu İngilizce öğretmeni Selin Turan olan, 10 Türk ve 4 yabancı ortakla yürütmeye devam ettiğimiz "From Little Hearts To Innocent Paws" isimli eTwinning projemiz her ay farklı etkinliklerle öğrencilerimize ve çevrelerine hayvan sevgisi aşılamaya devam edecek.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: