İstasyon yöntemi ile hikayemizi resmedelim

  • kişi

Afet İnan Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri 21 Ocak Perşembe günü Yazarlık ve Yazma Becerileri dersinde öğretmenleri Ebru Uslu rehberliğinde istasyon yöntemi ile öğretmenlerinin kendilerine okudukları hikâyeyi görselle anlattılar.

Ankara- Yenimahalle Afet İnan Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri 21 Ocak Perşembe günü Yazarlık ve Yazma Becerileri dersinde öğretmenleri Ebru Uslu rehberliğinde istasyon yöntemi ile öğretmenlerinin dört bölümde okuduğu hikayeyi resmettiler.5'er kişilik 4 grup olan öğrenciler, öğretmenlerinin hikayenin okuduğu ilk bölümünü resmetmeye başladılar.İstasyon yöntemini kullanan öğrencilerimiz kendilerine verilen süre dolduğunda bir sonraki istasyona geçerek hikayeyi kaldığı yerden dinlediler ve dinledikleri bölümü resmettiler. İstasyonları sırayla gezen öğrencilerimiz, sürenin sonunda kendi istasyonlarına geri döndü ve ortaya çıkan ürünü
sınıfla paylaştı. Bu yöntem ile bütün sınıf her aşamada ,her istasyonda, çalışarak bir önceki grubun yaptıklarına katkı sağladı.Böylece öğrencilerimiz etkinliği tamamlama noktasına yapılanları bir basamak daha ileriye taşımış oldular.Öğrenci merkezli bu uygulama ile keyifli bir ders işlendi.
KANALI: Duyuru
PAYLAŞ: