Okur yazar buluşması

  • kişi

Feride Ahmet Şener 6/B sınıfı öğrencileri e-Twinning projesi Seçilmiş Yazarlar/Selected Authors kapsamında 22 Şubat Cuma günü, Tonya'nın tanındık simalarından gazeteci-yazar Hasan Kalyoncu ile bir araya gelerek yazarlıkla ilgili röportaj yaptılar.

TRABZON-Tonya Feride Ahmet Şener 6/B sınıfı öğrencileri e-Twinning projesi Seçilmiş Yazarlar/Selected Authors kapsamında 22 Şubat Cuma günü, Tonya'nın tanındık simalarından gazeteci-yazar Hasan Kalyoncu ile bir araya gelerek yazarlıkla ilgili röportaj yaptılar.
Projemizin faaliyetlerinden biri olan okur-yazar buluşması kapsamında,okulumuz İngilizce Öğretmeni Dilek Aydın rehberliğinde,proje öğrencilerimiz Tonya doğumlu Hasan Kalyoncu ile çok verimli bir röportaj yaptılar. Yazmak ve yazarlıkla ilgili merak ettikleri sorular sordular.Sohbet havasında ilerleyen karşılıklı soru-cevap sonunda öğrencilerimiz,yazarın hayatı,yazarlığa başlaması,yazdıklarının içeriği,yazarlığın püf noktalarını öğrendiler.Tonyalı yazar Hasan Kalyoncu,yazmak için önce okumak gerektiğini ve bilginin paylaştıkça bir anlam kazandığını belirtti.Merak ettikleri tüm soruları soran öğrenciler röportajın sonunda yazarımızdan tavsiyeler alarak okullarına döndüler.
KANALI: Kültür/Sanat
PAYLAŞ: