Ankara Gazi Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Kulübü'nden bir ilk

  • kişi

Gazi Anadolu Lisesi MUN(Model United Nations) kulüp danışman öğretmeni Hanife MUİK ve öğrencileri liselere yönelik olarak bir "Birleşmiş Milletler Simülasyonu Eğitimi" düzenleyerek bir ilke imza attılar. Ankara'da ilk kez bir devlet okulunda düzenlenen ve katılımcıların herhangi bir ücret ödemediği eğitim konferansına ilgi ve katılımın yoğun olduğu gözlendi.

ANKARA - Yenimahalle Gazi Anadolu Lisesi MUN Kulübü danışman öğretmen ve öğrencileri 20 Şubat 2019 Çarşamba günü okullarında düzenledikleri Model Birleşmiş Milletler Eğitim Konferansı'na ev sahipliği yaptı. Simülasyona başta Ankara Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Ankara Atatürk Lisesi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Binnaz Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi, Ankara Eğitim Kurumları ve Beştepe Koleji gibi daha pek çok okul katıldı.
Dört oturum halinde tüm gün süren etkinliğe öğrencilerin ve danışman öğretmenlerinin yoğun katılımlarından mutluluk duyduğunu belirten Hanife Muik, okullarında düzenlenen bu eğitim konferansının kendi kulüp ve okul öğrencileri için de son derece faydalı ve eğitici olduğunu söyledi. Ayrıca kulüp başkanları Uğur Emin Baynal ve Yasemin Efe : "Gerçekleştirilen simülasyon biz ve öğrenci arkadaşlarımızın hem İngilizce konuşma becerilerimizi geliştirmemizi sağladı, hem de dünya meselelerine karşı daha duyarlı ve vizyonu geniş bireyler olmamıza yardımcı oldu." dediler.
MUN (Model United Nations) üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği ile pek çok saygın üniversite tarafından da desteklenmektedir.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: