"İkaz- Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.

  • kişi

Ergene İlkokulu' nda meydana gelebilecek yangın, deprem, doğal afetlere karşı 01/03/2019 Cuma günü saat 12:00 da Sivil Savunma Kulübü ve Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri işbirliğiyle İkaz- Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

EDİRNE- Uzunköprü Ergene İlkokulu' nda meydana gelebilecek yangın, deprem, doğal afetlere karşı 01/03/2019 Cuma günü saat 12:00 da Sivil Savunma Kulübü ve Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri işbirliğiyle İkaz- Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı yapıldı. Uzunköprü Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekibinin desteğiyle gerçekleştirilen yangın tatbikatında önce alarm verilerek öğrencilerin okuldan düzenli bir şekilde tahliye edilerek güvenli bir alanda toplanmaları sağlandı. Tatbikat esnasında okul içerisinde bulunan yaralı öğrenciler ilk yardım ekiplerince yapılan müdahalenin ardından itfaiye ekipleri tarafından okulun penceresinden ve okul içerisinden sedyeyle çıkarıldı. Tatbikata katılan ekip yetkilileri, “Yangın nasıl çıkar?”, “ Nasıl söndürülür?”, “ Nasıl kontrol altına alınır?” gibi teorik bilgileri öğrencilere aktardı. Ayrıca yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılacağı öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi.
Tatbikat sonrasında Sivil Savunma Kulübü öğrencileri Rehber Öğretmen Sinan AYTAŞ yönetiminde 1- 7 Mart Deprem Haftası programını gerçekleştirdiler.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: