Yöresel yemek festivali

  • kişi

Çamlık İşitme Engelliler Ortaokulunun başvuru yaptığı, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde ,Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı´nın ortaklığında yürütülen Eğitimin Yıldızları - HOPO Proje Yarışması kapsamında yürütülen Avrasyanın Gökkuşakları projesi öğrencileri okulumuzda yöresel yemek festivali düzenlediler,festival büyük ilgi ve beğeni ile karşılandı.

TRABZON-Ortahisar ilçesinde Çamlık işitme engelliler ortaokulunda, öğretmen, öğrenci ve velilerin aktif katılımıyla yöresel yemek festivali düzenlendi.
Trabzon yemeklerinin tanıtıldığı etkinlik, 28/02/2019 tarihinde gerçekleştirildi.
Trabzon'un kültürel özelliklerinin tanıtılmasına yönelik olan etkinlikte izleyenler bir yandan eğlenirken diğer yandan da projemiz hakkında bilgi sahibi oldular. Öğrencilerin seslendirdiği, Karadeniz'in farklı yerlerine ait türküler ve ögrencilerin katılımıyla sergilenen halk oyunları gösterileri festivale katılanlara Karadeniz ezgilerinin güzelliğini yaşattı. Velilerin Trabzon yemeklerini tanıtmak için hazırladıkları yiyecekler davetlilere lezzet şöleni sundu
Gerek hazırlık, gerekse festivalin sunumu sırasında harcadıkları emek ve gösterdikleri sabırla okul bünyesinde yer alan her bir öğretmen, öğrenci ve velimiz eğitim ve öğretimi duvarların dışına taşıyarak proje tabanlı öğrenmeye güzel bir örnek sundular. Destek veren herkese sonsuz teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: