Eğlenerek kodluyoruz

  • kişi

Eğlenerek kodluyoruz. Kodlamaya doymuyoruz.

İZMİR- Karabağlar
Bilindiği gibi MEB, okullarda atölye çalışmalarının başlamasını ve öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını hedefliyor. İzmir Karabağlar’daki Ali Akatlar İlkokulu bu kapsamda çalışmalara başladı.
2-D sınıfı öğretmeni Arzu GÜLBEYAZ , bir eTwinning çalışması olan ‘2023 Eğitim Vizyonu Işığında Okullarımızda Beceri ve Tasarım Atölyeleri’ projesine ortak oldu. Türkiye ve dünyadan , yüzden fazla öğretmenle aynı anda, projenin ilk basamağı olan ‘Bilim Atölyesi’ çalışmalarına başladı .
Bilim atölyesi kapsamında ilk çalışma olan kodlama etkinliklerini 25Şubat Pazartesi günü gerçekleştirdiler. Arzu GÜLBEYAZ ve öğrencileri projeye katılmış olmaktan çok mutlular.
Sınıf öğretmeni ‘Öğrenmenin gerçekleşmesi için gerekli unsurlardan biri de meraktır.Kodlama etkinliklerini yaparken ortaya ne çıkacağını merak etmek, öğrencilerimin çalışmalarını hassasiyetle yapmasını sağladı. Ayrıca bu etkinlikler düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiriyor.Bilim atölyesinde sıradaki çalışmamız uzay aracı tasarlamak. Çocuklarım bu etkinliğe geçmek için sabırsızlanıyor.Daha sonra sanat,spor,kültür ve yaşam atölyelerimiz olacak.’ dedi.
KANALI: Kodlama
PAYLAŞ: