Meslek Tanıtım Etkinlikleri

  • kişi

Gezi-İnceleme ve Meslek Tanıtma Kulübü seminerleri devam ediyor

KIRKLARELİ Demirköy Anadolu Lisesi Gezi İnceleme ve Meslek Tanıtma Kulübü olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İbrahim Er’in koordinatörlüğünde öğrencilerimize ‘hakimlik, savcılık, avukatlık’ mesleğini tanıtmak ve sevdirmek amacıyla 22.02.2019 Cuma günü Demirköy Adliyesinden Sn. Hakim Selim KADEİFCİ ve Sn. Cumhuriyet Savcısı Mücahit GÖLCÜK okulumuzda seminer vermiştir.
Savcı Bey ve Hakim Bey, lise dönemlerinde nasıl bir çalışma programı oluşturduklarını, meslek tercihlerini yaparken nelere dikkat ettiklerini, mesleklerinin olumlu ve olumsuz yanlarını anlatmışlar, öğrencilerimizin sorularına içtenlikle cevap vermişlerdir.
Seminerde, ‘adalet’ duygusunun vicdani boyutlarından bahsedilerek gerek bireysel gerekse toplumsal düzeyde insan olmanın gerekliliğinin vurgulanmış olması, geleceğe yön verecek olan gençlerimiz için çok önemlidir. Öğrencilerimiz temel haklarını öğrenmişler ve ‘bilinçli bireyler’ olarak haklarını nasıl arayabileceklerinin farkına varmışlardır.
Sayın Hakimimiz Selim Bey’e ve Sayın Cumhuriyet Savcımız Mücahit Bey’e vakitlerini ayırıp öğrencilerimizi, insani ve mesleki açıdan bilgilendirdikleri için çok teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: