28 Şubat’ın Yıl Dönümünde Adalet Kavramını Konuştular

  • kişi

Çakabey İmam Hatip Orta Okulu Nasreddin Hoca ile eğerlerin işaret dili etwinnig projesi öğrencileri 28 Şubat ‘ın yıl dönümünde Adalet kavramı üzerine Mazlumder avukatlarından Gönül Yıldız ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

İSTANBUL-Kartal Çakabey İmam Hatip Orta Okulu Nasreddin Hoca ile Değerlerin İşaret Dili etwinning projesi öğrencileri 28 Şubat ‘ın yıl dönümünde o dönem Mazlumder’ de gönüllü avukatlık yapan Gönül Yıldız ile Adalet kavramı üzere bir söyleşi gerçekleştirdi.
28 Şubat 2019 tarihinde danışman öğretmenleri öncülüğünde Avukat Gönül Yıldız hanımefendinin hukuk bürosuna bir ziyaret gerçekleştiren öğrencilerimiz adalet ve hukuk kavramı İle ilgili merak ettikleri şeyleri sordular. 28 Şubat 1998 yılı ve devam eden yıllarda yaşanan hukuka aykırı tutum ve davranışları birinci ağızdan o dönem başörtüsü mağduru gençlerin gönüllü avukatlığını yapan Gönül Hanım’dan dinlediler.Düşünce ve inanç özgürlüğü, insanların temel hak ve hürriyetleri, Adaletin toplumdaki yeri ve önemi üzerine gerçekleştirilen söyleşiden öğrencilerimiz oldukça faydalandı.
KANALI: Yaşam
PAYLAŞ: