Resfebe çocukları mektup arkadaşlarıyla tanışıyor

  • kişi

Turgutlu - TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu öğretmeni Fatma Bozkurt ve öğrencileri "Resfebe Çocukları" eTwinning projesi kapsamında ortakları olan diğer okullarla mektuplaştılar. Heyecanla hazırlanan mektuplara resfebeler çizildi ve küçük hediyelerde eklenerek postalandı. Yazılan mektuplar nihayet yerlerine ulaştı.

MANİSA- Turgutlu - TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu öğretmeni Fatma Bozkurt ve öğrencileri "Resfebe Çocukları" eTwinning projesi kapsamında ortakları olan diğer okullarla mektuplaştılar. Heyecanla hazırlanan mektuplara resfebeler çizildi ve küçük hediyelerde eklenerek postalandı. Yazılan mektuplar nihayet yerlerine ulaştı.
28/02/2019 günü yazdıkları mektupların cevabını bekleyen öğrenciler mektuplarını tüm öğretmenlerin yaptığı canlı bağlantıyla açtılar. Mektuplarını ve hediyelerini alan öğrencilerin çok mutlu olduğu gözlemlendi.
Teknolojinin hızla gelişmesiyle unutulmaya yüz tutan mektuplaşma sanatını çocuklara öğretmek, yeni dostluklar kazandırmak, resfebe ile duygularını anlatabilmek, resfebe zeka oyununu sevdirebilmek amacıyla projeye alınan etkinlik yapılan çalışmalarla amacına ulaşmış oldu.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: