Artık bizim de bir meyve sebze resimli sözlüğümüz var

  • kişi

Konyaaltı Bedriye Bileydi İlkokulu minik öğrencileri, hem kendi anadilleri hem hedef dil İngilizce hem de proje ortağı oldukları ülkelerin dilini kullanarak bir meyve sebze resimli sözlüğü oluşturdular.

ANTALYA-Konyaaltı Bedriye Bileydi İlkokulunda Aralık 2018'de Polonya ve Fransa kurucu ortaklığında başlayan Fruit and Vegetables Picture Dictionary projesi, üç aylık yoğun çalışmaların ardından geçtiğimiz günlerde sona erdi. Katılımcı ülkelerden öğrenciler, önceden belirlenmiş olan meyve ve sebzelerin resimlerini yapıp boyadılar. Altlarına hem kendi dilleri hem de İngilizce olarak bu meyve sebzelerin isimlerini yazdılar. Resimler değiş tokuş edildi. Videolarla tanıtımlar yapıldı.
14 ülke katılımıyla gerçekleşen ve Mart ayı başında sona eren başarılı projenin ürünü olarak ortaya çıkan ortak boyama kitabında çeşitli dillerde meyve ve sebzelerin resim ve isimleri yer aldı. Minik öğrenciler, kitaplarını keyifle boyarken hem el becerilerini hem de farklı dilleri tanıyıp kullanabilme becerilerini pekiştirdiler.
KANALI: Kültür/Sanat
PAYLAŞ: