EBA’da Siber Güvenlik Portalı açıldı

  • kişi

Siber güvenlik farkındalığını artırmak amacıyla “Siber Güvenlik Portalı” 16 Nisan 2019’da EBA’da yayımlanarak bütün öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.

ANKARA-Siber güvenlik farkındalığını artırmak amacıyla “Siber Güvenlik Portalı” 16 Nisan 2019’da EBA’da yayımlanarak bütün öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Millî Eğitim Bakanlığının, öğretmen ve öğrencilerin “Siber Güvenlik” farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalardan biri olarak kurulan “Siber Güvenlik Portalı” büyük önem taşıyor.

Bu sayfada özellikle öğretmen ve öğrencilerin interneti güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamak için sunulan mobil oyun, video ve infografikler ile; temel kavram ve terimler (kişisel veri, siber zorbalık, zararlı yazılım vb.), güvenli şifre oluşturma, teknolojinin ve internetin doğru kullanımı, sosyal ağlar ve siber zorbalık gibi konularda bilgilendirme yapılıyor. Bu içerikler yardımıyla kullanıcılar siber tuzaklardan nasıl korunabilecekleri hakkında bilgi edinerek “Siber Güvenlik” farkındalığıyla internetin avantajlarından güvenle faydalanabilecek.
Siber Güvenlik Portalı’na http://www.eba.gov.tr/siber-guvenlik adresinden ulaşılabilir.
KANALI: Duyuru
PAYLAŞ: